Ocena: Neutralna

Data odwiedzin 01.10.2023
Restauracja Staropolska (Kraków rynek)
Adres: Rynek Główny 44, 31-017 Kraków, Polen

Restauracja na płycie rynku w Krakowie fajnie urządzona w drewnianym góralskim klimacie.

Żurek z ziemniakami i kiełbasą 3/5 (29.99zl)
Żurek suty i kiełbasy w środku nie brakowało, dobrze doprawiony chociaż w ogóle nie czuć kwasowości. Porcja zdecydowanie do najedzenia się. Ale nie jest to coś wybitnego na co bym specjalnie wracał.

Pajda że smalcem i ogórkiem kiszonym 3/5 (16.99)
Tost z chleba delikatnie za mocno spalony, ale smaczny dobrej jakości. Smalec bardzo dobry czuć że nie jest to typowo marketówka. Jeden minus to porcja do ceny. 16.90 za łyżkę smalcu o 4 cieniutkie tosty to dużo jak na taki lokal. Ale lokalizacja podbija cenę, chociaż uważam że tutaj granica została przekroczona.

 

 

 

Placki ziemniaczane z gulaszem 4.5/5 (48.99)
Placki grubsze, ale bardzo delikatne. Gulasz wyrazisty, syty dobrze doprawiony i bardzo gorący. Porcja w stosunku do ceny zdecydowanie za wysoka 50zl za 4 placuszki i mała miseczkę gulaszu to dużo. Jednak znowu tutaj dużą rolę odgrywa lokalizacja nie jest to tragiczna cena, że absolutnie cena odstraszająca aczkolwiek 1 placek więcej i troszkę więcej sosu mogło by się znaleźć na talerzy w tej cenie. Plus za fajne podanie na desce.

 

 

 

 

Duży plus za sypana herbatę dobrej jakości. Ja akurat wybrałem zielona.

Obsługa miła, szybka i profesjonalna.  Do rachunku automatycznie doliczone 10% napiwku jednak Pani grzecznie informuje że jest to dobrowolne i nie trzeba. Chociaż Polska nie jest na to gotowa.

Smacznie, lokalizacja na samym rynku. Obsługa się uwija mimo dużego ruchu. Na przystawkę czekaliśmy jakieś 5 minut. Ceny są do wytrzymania chociaż porcje mogły by być odrobinkę większe, chociaż zapłaciłem bez problemu. Jednak nie jest to coś po co specjalnie wybrał bym się do Krakowa.

 

Ocena

Smak
8 / 10
8
Cena
7 / 10
7
Personel
9 / 10
9
Ocena
8 / 10
8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *